Őskori időutazás – Ásványok és kőzetek nyomában
2025. november 3–5. között iskolánk vendége volt Nagy Bálint, a Rákoshegyi Ásványgyűjtemény alapítója.
A program során iskolánk minden osztálya részt vett a lenyűgöző, interaktív előadásokon, amelyek az ásványok és kőzetek világát, az élettelen természet csodáit mutatták be.
A gyerekek igazi időutazáson vehettek részt: megtekinthettek egy mamutfogat, több ezer éves megkövesedett csigaházakat és más különleges ősmaradványokat is. Megtudták, hogy a Föld egyik leggyakoribb ásványa a kvarc, amely számos színváltozatban fordul elő.
A tanulók kézbe vehették és megcsodálhatták a hegyi kristályt, ametisztet, citrint, rózsakvarcot, valamint a gránitot, andezitet, bazaltot, riolitot, obszidiánt és a réteges achátot is.
Az előadás nemcsak az ásványok világába nyújtott betekintést, hanem történelmi érdekességeket is tartalmazott: a diákok megismerhették a Kárpát-medence egykori lelőhelyeit, a gyémántcsiszolás mesterségét, sőt a híres koronaékszerek történetét is.
A foglalkozás során a helyes válaszokat adó tanulók jutalmul kis ásványkövecskéket kaptak, és lehetőség nyílt ásványékszerek, dísztárgyak vásárlására is.
Tanulóink felejthetetlen élményekkel gazdagodtak Nagy Bálint interaktív ásványbemutatóján, ami igazi élményt és maradandó emléket nyújtott minden résztvevőnek.
Köszönjük Nagy Bálintnak az érdekes előadásokat és a tudással teli napokat!

